parallax background

Kamińska & Krawczyk

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - wypełnienie zmarszczek marionetkowych

 


Wypełnienie zmarszczek marionetkowych

 

Wypełnienie zmarszczek marionetkowych kwasem hialuronowym


Zauważyłaś u siebie bruzdy marionetkowe? Twoja twarz wygląda smutno ze względu na opadające kąciki ust i tworzące się w ich okolicach zagłębienia? Sprawdź nasz zabieg wypełniania zmarszczek z linii marionetki kwasem hialuronowym. Usuwanie linii marionetek przeprowadzamy z wykorzystaniem wysokojakościowego kwasu hialuronowego, gwarantującego nie tylko piękny, ale i trwały efekt.

Zmarszczki marionetkowe to nic innego jak zagłębienia w dolnej okolicy twarzy, rozpoczynające się tuż przy kącikach ust i rozchodzące się w kierunku brody. Linie te tworzą się wskutek procesów starzenia: z czasem skóra twarzy nie wytwarza już tak dużych ilości kwasu hialuronowego i kolagenu jak kiedyś, zmniejsza się również ilość podściółki tłuszczowej w tkance podskórnej. Dodatkowo zwiotczeniu ulegają także mięśnie mimiczne, co również odbija się na wyglądzie twarzy. To wszystko sprawia, że skóra twarzy wiotczeje, w newralgicznych obszarach pojawiają się braki objętościowe. Pojawiają się zmarszczki, bruzdy powiększają się, a wokół nich powstają fałdy skórne, wynikające z braku napięcia tkanek oraz działania siły grawitacji. Linie marionetkowe to zatem jeden z dość powszechnych defektów, wynikających z opadania skóry twarzy w środkowej i dolnej części.


Usuwanie zmarszczek z linii marionetki – jak to zrobić?

 


Zmarszczki na linii marionetki to zagłębienia w dolnym rejonie twarzy, stąd najlepszym sposobem na redukcję tego typu defektów jest zastosowanie skutecznego i plastycznego, a jednocześnie trwałego i pozostającego w miejscu aplikacji wypełniacza. Takim właśnie preparatem jest kwas hialuronowy. To substancja naturalnie występująca w ludzkiej skórze, stąd zabieg z jej użyciem jest w pełni bezpieczny i uważa się go za mało inwazyjne postępowanie.

Warto podkreślić też korzystne dla kondycji skóry właściwości kwasu hialuronowego. Substancja ta stymuluje wytwarzanie włókien kolagenowych, stanowi też skuteczną ochronę dla komórek skóry, przykładowo niwelując szkodliwe działanie wolnych rodników. Wypełniacz ten jest ponadto silnie higroskopijny – gromadzi wilgoć, wskutek czego przyczynia się do znacznej poprawy stopnia nawilżenia skóry.


Rodzaje wypełniaczy rekomendowanych do likwidacji linii marionetek kwasem hialuronowym

 


Do wypełniania linii marionetkowych w Vital Skin Clinic Kaminska & Krawczyk stosujemy preparaty najwyższej jakości, od uznanych na rynku producentów. Wypełnione za ich pomocą zmarszczki marionetkowe szybko znikają, a skóra po zabiegu z wykorzystaniem tych preparatów ulega dodatkowo restrukturyzacji.


Wskazania do wypełniania linii marionetki kwasem hialuronowym

 


Głównym wskazaniem do zabiegu wypełnienia linii marionetki jest zauważenie obecności bruzd i dodatkowych fałdów skórnych w okolicach kącika ust i brody. Ten defekt urodowy najczęściej pojawia się u kobiet i mężczyzn powyżej 40. roku życia, u niektórych osób może jednak wystąpić wcześniej – przebieg procesu starzenia jest bowiem uwarunkowany indywidualnie. Wcześniejsze zwiotczenie skóry twarzy dotyczy przede wszystkim szczupłych osób, które mają niski poziom tkanki tłuszczowej. Warto podkreślić, że na zabieg wypełniania bruzd marionetkowych decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którzy chcą poprawić swoją prezencję. Młodo wyglądająca, zadbana twarz to bowiem wizytówka osób, które mają kontakt z klientami lub mogą być oceniane przez pryzmat zarówno kompetencji, jak i wyglądu. Jak się przygotować do wypełnienia bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym?


Przed zabiegiem 

 


Wypełnianie bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań ani dodatkowych, poprzedzających zabiegów. Lekarz przed zabiegiem zadaje pacjentowi szczegółowe pytania dotyczące stanu jego zdrowia, innych działań z zakresu medycyny estetycznej, dotychczasowego stosowania wypełniaczy. Z pewnością specjalista spyta także o oczekiwania względem rezultatu i dobierze ilość oraz typ wypełniacza do indywidualnych oczekiwań.


Jak przebiega wypełnianie zmarszczek marionetek kwasem hialuronowym?

 


W pierwszej kolejności lekarz smaruje miejsce poddawane zabiegowi specjalnym kremem znieczulającym, który po 30-40 min. gwarantuje całkowite znieczulenie. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny i może zostać przez lekarza przeprowadzony bardzo precyzyjnie. Następnie specjalista przystępuje do wstrzykiwania wcześniej ustalonej dawki kwasu hialuronowego w miejsce, gdzie występuje bruzda marionetkowa. Aplikacja wypełniacza odbywa się za pomocą strzykawki (wtedy potrzebne jest kilka nakłuć) lub elastycznej kaniuli (ograniczającej liczbę wkłuć do jednego). Zazwyczaj na jedną linię marionetkową przypada od 0,5 do 1 ml kwasu hialuronowego – dokładna ilość zależy od głębokości bruzdy. Po aplikacji wypełniacza musi on być dokładnie rozmasowany tak, aby efekt zabiegu był naturalny, symetryczny i po prostu – estetyczny.


Efekty wypełniania linii marionetki kwasem hialuronowym

 


Efektem zabiegu jest przede wszystkim spłycenie linii marionetki. Dodatkowo dzięki aplikacji kwasu hialuronowego fałd skóry ponad bruzdą staje się mniej widoczny, a skóra w dolnej części twarzy – widocznie bardziej napięta. Wszystko to sprawia, że twarz staje się promienna i wygląda po prostu przyjaźnie, weselej. Efekt odmłodzenia wspiera także fakt, że kwas hialuronowy gromadzi wodę, zatem aplikacja tego wypełniacza sprawia, że nasza buzia wygląda na bardziej nawilżoną i zdrowszą.


Kiedy pojawiają się efekty zabiegu?

 


Pierwsze efekty są widoczne tuż po zabiegu, z czasem jednak rezultaty stają się jeszcze bardziej wyraźne. Kwas hialuronowy ma bowiem tę właściwość, że z czasem zwiększa swoją objętość. Ostateczne rezultaty wypełniania bruzd marionetkowych za pomocą kwasu hialuronowego są widoczne po 3-4 tygodniach.


Jak często powtarzać likwidację linii marionetek kwasem hialuronowym?

 


Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12, a nawet – 18 miesięcy. To, jak długo rezultat będzie zadowalający, zależy od różnych czynników – ilości kwasu, rodzaju wypełniacza, osobniczych uwarunkowań oraz prowadzonego przez pacjenta stylu życia (palenie papierosów, niezdrowa dieta i brak ruchu mogą sprawić, że linie marionetkowe na powrót staną się widoczne lub w obrębie twarzy pojawią się innego rodzaju zmarszczki bądź braki objętościowe).


Przeciwwskazania do usuwania zmarszczek marionetkowych kwasem hialuronowym

 


Przeciwwskazania do usuwania bruzd kwasem hialuronowym to głównie ogólne obostrzenia do jakichkolwiek zabiegów z wykorzystaniem tego rodzaju wypełniaczy. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby:

  • u których stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników wypełniacza,
  • cierpiące na choroby autoimmunologiczne;
  • mające poważne problemy skórne (tendencję do tworzenia przerośniętych blizn czy ognisk zapalnych);
  • zmagające się z aktywną infekcją wirusem opryszczki;
  • które ze względu na swój stan/wiek powinny unikać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej: kobiety w ciąży, matki karmiące, młodzież poniżej 18 roku życia.


Zalecenia po wypełnianiu bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym

 


Zaraz po zabiegu mogą wystąpić lekkie obrzęki, zaczerwienienie i bolesność ostrzykiwanych miejsc. Po ustąpieniu chwilowych dolegliwości warto podejmować działania i stosować środki z zakresu profilaktyki antystarzeniowej – smarować twarz kremami z witaminami C i E oraz wysokim stopniem ochrony przeciwsłonecznej.

parallax background
 


Skontaktuj się z nami!

 

Kamińska&Krawczyk - Vital Skin Clinic

+48 537 778 110

PRZEJDŹ DO KONTAKTU