parallax background

Kamińska & Krawczyk

Biostymulatory - hydroxyapatyt wapnia

 


Hydroxyapatyt wapnia

 

Silna biorewitalizacja


Hydroksyapatyt wapnia jest materiałem biologicznym naturalnie występującym w ludzkim organizmie, m.in. występuje w kościach czy zębach stanowiąc swego rodzaju rusztowanie w ich budowie.

W medycynie estetycznej preparat ten, mający działanie silnie biorewitalizujące. wykorzystuje się do wypełnień tkanek miękkich, np. wypełnienia zmarszczek, ale również by poprawić objętość i gęstość skóry.


Jak działa

 


Wypełniacz zbudowany jest z mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia zawieszonych w żelowym podłożu. Te właśnie mikrocząsteczki stanowią podstawę – stelaż dla skóry, dzięki któremu poprawia się owal twarzy. Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem oraz badanie predyspozycji pacjenta do wykorzystania hydroksyapatytu wapnia. Po pozytywnej decyzji lekarza, następuje aplikacja preparatu przy użyciu odpowiednio dobranej, sterylnej mikroigły lub mikrokaniuli. Iniekcje wykonuje się bezpośrednio w miejscach, gdzie uzupełniamy ubytek tkankowy.


Wskazania

 


 • zmarszczki
 • ubytki tkanki podskórnej
 • utrata objętości skóry
 • blizny potrądzikowe
 • niechirurgiczna korekta nosa
 • odbudowa tkanek na dłoniach
 • wymodelowanie konturu twarzy


Efekt zabiegu

 


Hydroksyapatyt wapnia pozwala na uzyskanie naturalnych, subtelnych efektów: wypełnienia bruzd, zmarszczek, wolumetrii twarzy, ubytków tkankowych twarzy oraz dłoni. Zabieg silnie stymuluje komórki skóry do wytwarzania kolagenu oraz ma silne działanie liftingujące.


Jak długo utrzymuje się efekt?

 


Zabieg daje błyskawiczne rezultaty, ale i rozłożone w czasie, a to wszystko dzięki stymulacji włókien kolagenowych w organizmie. W zależności od rodzaju skóry pacjenta, stylu życia czy gospodarki metabolicznej oraz miejsca objętego terapią, efekty zabiegu utrzymują się do około 18 miesięcy. Dla przedłużenia rezultatów warto, po konsultacji z lekarzem, podjąć decyzję o uzupełnieniu preparatu.


Zalecenia przed zabiegiem

 


Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie wymaga wykonania wstępnych testów uczuleniowych.


Zalecenia po zabiegu

 


Zabieg jest komfortowy dla pacjenta. W strzykawce znajduje się delikatny środek przeciwbólowy, który łagodzi ewentualne dolegliwości. Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności bezpośrednio po zabiegu. Niekiedy wstrzyknięcie preparatu może wywołać przejściową reakcję w postaci obrzęku, tkliwości i zaczerwienienia. Objawy ustępują jednak w ciągu 2-3 dni.


Przeciwskazania

 


 • choroby nowotworowe
 • skłonność do bliznowców
 • okres ciąży i laktacji
 • choroby autoimmunologiczne
parallax background
 


Skontaktuj się z nami!

 

Kamińska&Krawczyk - Vital Skin Clinic

+48 537 778 110

PRZEJDŹ DO KONTAKTU