parallax background

Kamińska & Krawczyk

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

 


Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

 

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym


Bruzdy nosowo-wargowe (zmarszczki nosowo-wargowe) to termin, który odnosi się do pionowych fałdów skóry, rozciągających się od górno-bocznej części skrzydełka nosa i biegnących aż do kącików ust. Są one wynikiem procesów starzenia się skóry i redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Im jesteśmy starsi, tym bardziej w skórze zaczyna brakować najważniejszych białek budulcowych, czyli kolagenu i elastyny, przez co skóra ulega wyraźnemu zwiotczeniu.

Pozbawiona jędrności skóra obwisa na skutek działania sił grawitacji. Proces ten u każdego jednak przebiega nieco inaczej i w innym tempie. Zależny jest w głównej mierze od cech danej osoby – zwykle pojawienie się tego typu zmarszczek jest opóźnione u kobiet, które mają więcej tkanki tłuszczowej pod skórą. Do zwiększania się głębokości bruzd nosowo-wargowych przyczyniają się również czynniki genetyczne, wahania wagi oraz niedostateczny poziom nawilżenia skóry. Trzeba pamiętać o tym, że zmarszczki i bruzdy pojawiają się szybciej u osób, które mają suchą skórę, szczególnie jeżeli nie dbają one o jej regularne nawilżenie.


Jak usunąć bruzdy nosowo wargowe?

 


Kiedy na twarzy widoczne są już bruzdy nosowo-wargowe, stosowanie wszelkich kosmetyków przeciwzmarszczkowych do codziennej pielęgnacji może okazać się niewystarczające. Aby osiągnąć efekt wygładzenia widocznych już zmarszczek, należy skorzystać z profesjonalnych zabiegów na bruzdy nosowo-wargowe. Jednym z nich jest wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to naturalny składnik wszystkich żywych organizmów. Posiada niezwykłe zdolności łączenia wielu cząsteczek wody. U ludzi obecny jest m.in. w skórze, oczach czy stawach. Uwalniając wodę, nawilża skórę od wewnątrz, tworząc naturalne środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki niemu skóra jest nawilżona, sprężysta i jędrna. Niestety, już od 25. roku życia spada produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny. Wówczas należy pomyśleć o jego dostarczaniu z zewnątrz. Dzięki ostrzykiwaniu skóry wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego można skutecznie zniwelować bruzdy nosowo-wargowe. Ponieważ kwas ten ma zdolności zatrzymywania wody, skóra po jego zastosowaniu przybiera świeży i jędrny wygląd. Niewątpliwą zaletą kwasu hialuronowego jest brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych ze względu na fakt, iż jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka.


Rodzaje wypełniaczy stosowanych do wypełniania bruzd nosowo wargowych

 


Do usuwania bruzd nosowo-wargowych w Vital Skin Clinic Kamninska & Krawczyk proponujemy skuteczne preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie długotrwałych efektów, które utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Natomiast dodatek lidokainy, czyli łagodnego środka znieczulającego, zapewnia Pacjentom większy komfort podczas zabiegu i minimalizuje wszelkie dolegliwości bólowe.

Używamy najbardziej znanych wypełniaczy na świecie, który stosują najlepsze kliniki i wybitni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w medycynie estetycznej. Stosowane przez nas preparaty pomaga odzyskać Pacjentom zadowolenie ze swojego wyglądu, wygładzić zmarszczki i fałdy oraz odbudować utraconą objętość tkanek w obrębie twarzy.


Kwas hialuronowy na bruzdy nosowo-wargowe – wskazania do zabiegu

 


Głównym wskazaniem do zabiegu jest obecność zmarszczek nosowo-wargowych (bruzd nosowo-wargowych), które są wynikiem naturalnego procesu starzenia się skóry i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy.


Czy zabieg na bruzdy nosowo-wargowe wymaga specjalnego przygotowania?

 


Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Zaleca się jedynie tydzień przed planowanym zabiegiem nie zażywać aspiryny oraz leków zmniejszających krzepliwość krwi. Przed samym zabiegiem lekarz przeprowadza z Pacjentem rozmowę, na której szczegółowo omawia przebieg, informuje o ewentualnych skutkach ubocznych, przedstawia efekty zabiegu oraz jego cenę. Na tym etapie lekarz zobowiązany jest zapytać Pacjenta również o choroby, które przebył, poprzednie zabiegi i ewentualne nadwrażliwości, które mogą być bezpośrednim przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu wypełniania zmarszczek nosowo-wargowych przy użyciu kwasu hialuronowego.


Jak przebiega zabieg wypełniania bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym?

 


Zabieg wypełniania bruzd nosowo wargowych przebiega kilkuetapowo. Na początku, na dokładnie oczyszczoną skórę lekarz podaje środek znieczulający, najczęściej w postaci specjalnego kremu. Gdy znieczulenie zacznie działać, przechodzi on do właściwej części zabiegu. W tym celu wstrzykuje niewielkie ilości kwasu hialuronowego (zazwyczaj od 0,5 ml do 1,5 ml preparatu na każdą bruzdę nosowo-wargową) za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli. Następnie po skończonych iniekcjach lekarz wykonuje masaż, którego celem jest wymodelowanie wypełnienia i jego równomierne rozmieszczenie. Ponadto masaż może okazać się dobrą metodą do uśmierzenia bólu po zabiegu, choć samo wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych jest praktycznie bezbolesne.


Efekty usuwania bruzd nosowo-wargowych

 


Po aplikacji kwasu hialuronowego bruzdy nosowo-wargowe wyraźnie się spłycają, ponieważ wstrzyknięty do skóry kwas wypełnia zmarszczki od wewnątrz i zmniejsza w ten sposób zagłębienia skóry.


Kiedy widoczne są efekty wypełniania bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym?

 


Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że efekty widoczne są praktycznie natychmiast, czyli bezpośrednio po zabiegu. Utrzymują się one od 6 do 18 miesięcy. Rozbieżność ta uzależniona jest m.in. od rodzaju zmarszczek (w przypadku zmarszczek głębokich efekty mogą utrzymywać się krócej, dlatego w takich przypadkach zalecane jest wykonanie tzw. zabiegu uzupełniającego po upływie 3-4 tygodni), rodzaju zastosowanego kwasu hialuronowego, głębokości wstrzyknięcia wypełniacza oraz od cech samego Pacjenta.


Usuwanie bruzd nosowa wargowych kwasem hialuronowym – jak często powtarzać zabieg?

 


Po wspomnianym okresie 6-18 miesięcy zabieg należy powtórzyć, ponieważ po upływie tego czasu kwas hialuronowy zdąży się całkowicie wchłonąć w skórę, co należy traktować jako jego zaletę – zastosowanie kwasu hialuronowego przynosi bowiem całkowicie odwracalne w czasie efekty.


Przeciwwskazania do usuwania bruzd nosowo wargowych

 


Pomimo że sam zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie należy do inwazyjnych metod odmładzania skóry, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Są nimi:

  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • skłonności do tworzenia się blizn;
  • aktywna infekcja wirusem opryszczki;
  • obecność w skórze ognisk zakażonych bakteriami;
  • młody wiek – poniżej 18 roku życia.


Zalecenia po zabiegu wypełniania bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym

 


Bezpośrednio po zabiegu nie należy wywierać nadmiernego ucisku na okolice bruzd nosowo-wargowych. Jeżeli jest taka potrzeba – można lekko schłodzić okolice policzków oraz warg, aby utrzymać reakcję tkanki na możliwie niskim poziomie. Zaleca się też unikania nadmiernego gorąca oraz nasłonecznienia (opalania i korzystania z solarium).


Wypełnienie bruzd nosowo wargowych – możliwe powikłania

 


Generalnie zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego należą do bezpiecznych. Niemniej jednak niosą one za sobą możliwość wystąpienia pewnych skutków ubocznych. Należą do nich: obrzęk, zaczerwienienie, opuchlizna, siniaki. Objawy te jednak z reguły ustępują w przeciągu kilku dni od wykonania zabiegu. Jeżeli tak się nie dzieje – konieczna jest konsultacja z naszymi lekarzami.

parallax background
 


Skontaktuj się z nami!

 

Kamińska&Krawczyk - Vital Skin Clinic

+48 537 778 110

PRZEJDŹ DO KONTAKTU