parallax background

Kamińska & Krawczyk

Nasz laser zapewnia niezawodne, skuteczne i stosunkowo bezbolesne usuwanie niechcianych włosów

 


Epilacja Laserowa

 

Coraz więcej osób usuwa dziś niechciane włosy na twarzy lub na ciele. W tym celu najczęściej używane są golarki, krem do depilacji, paski woskowe lub elektryczne urządzenia do depilacji.


Niestety, są to tylko tymczasowe metody depilacji, które ponadto mogą również powodować bolesność i reakcje alergiczne, w szczególności zapalenia cebulki włosa.

Tymczasem nasz laser zapewnia niezawodne, skuteczne i stosunkowo bezbolesne usuwanie niechcianych włosów. Laser został zaprojektowana do selektywnego niszczenia cebulek włosów, tak że podrażnienie skóry znane z innych metod praktycznie nie występuje.


Jak działa usuwanie włosów za pomocą lasera?

 Wysokoenergetyczne światło wnika w głąb skóry na głębokość kilku milimetrów, przenika przez górną warstwę skóry, gdzie jest absorbowany przez pigment włosa, a następnie przekształcany w ciepło. W ten sposób warstwy komórek korzeń (włosa i obszar cebulki) otaczające włosy i odpowiedzialne za wzrost włosów są ogrzewane, a w efekcie trwale uszkadzane. Z tego względu iż, depilacja światłem o wysokiej energii jest dostosowana do ciemnych (zawierających melaninę) włosów, włosy rude, blond lub siwe reagują na nią słabiej.

Włosy rosną w różnych fazach. Pojedyncze ludzkie włosy są w różnych fazach wzrostu. Energia świetlna uszkadza tylko włosy znajdujące się we wczesnej fazie wzrostu. Łodyga włosa w dwóch następnych fazach odrywa się od brodawki, przez co brodawka nie reaguje już na energię termiczną, a epilacja nie jest efektywna. Z uwagi na fakt zmian fazy włosów, każda osoba powinna wykonać 6-8 zabiegów.

Przydatne jest stworzenie koncepcji terapii z osobą wykonującą zabieg, biorąc pod uwagę rodzaj skóry i obszar, który ma być poddany zabiegowi, w celu zapewnienia najlepszych możliwych efektów. Przerwa między zabiegami powinna wynosić od 4 do 8 tygodni i zależy od części ciała. Kolejna sesja nie jest potrzebna do momentu pojawienia się wzrastających włosków, co oznacza, że są one w fazie wzrostu.

Skuteczność zależy głównie od koloru, grubości i głębokości włosów, a także od gospodarki hormonalnej i predyspozycji genetycznych. Najlepsze efekty można osiągnąć, jeśli skóra nie jest opalona, a włosy są ciemne. Aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych, zaleca się, aby przed zabiegiem skóra nie była opalona, lub aby rozpocząć zabiegi jesienią, ponieważ opalona skóra zawiera również melaninę w górnej warstwie.

Często nie można uzyskać skuteczności depilacji w 100%. W szczególności mogą pozostać delikatne i / lub jasne włosy. Dlatego mówimy o redukcji włosów. W zależności od predyspozycji genetycznych i hormonów, nowe włosy mogą rosnąć z licznych „uśpionych” mieszków włosowych w skórze po dłuższym okresie czasu od zabiegu. W takich przypadkach konieczny jest zabieg podtrzymujący, ale już nie kompletna seria zabiegów.


Jak wygląda zabieg?

 


Po nałożeniu żelu zawierającego wodę, głowica jest umieszczona na skórze i emituje impuls świetlny, który daje uczucie lekkiego ukłucia. Następnie głowica lasera przesuwana jest po całym obszarze zabiegowym. Górna warstwa skóry jest chłodzona przez cały czas wypuszczania impulsu.

W przypadku osób szczególnie wrażliwych można zastosować maść znieczulającą. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry i / lub uczucie ciepła. Uwalnianie substancji aktywnych tkankowo może powodować niewielkie obrzęki wokół włosów. Zjawisko to jest szczególnie typowe dla bardzo ciemnych i gęstych włosów. Podsumowując, skutki uboczne można porównać z ekspozycja na słońce.

Włosy po zabiegu ostatecznie wypadają. Szczególnie w przypadku grubych włosów efekt ten można uzyskać tylko w trakcie max. dwóch tygodni po zabiegu. Włosy rosnące ponownie są przeważnie cieńsze niż pierwotne. Jeśli widoczne będą nowe włosy w międzyczasie kolejny zabieg można wykonać po 4 do 8 tygodni.


Jak przygotować się do zabiegu?

 


 • Zgolić włosy na poziomie skóry na dzień przed zabiegiem.
 • Obszar zabiegowy nie powinien być opalany.
 • Unikać zabiegów antycellulitowych na cztery tygodnie przed zabiegiem.
 • Nie wyrywać włosów za pomocą pęsety, wosku lub elektrycznych depilatorów przez 4-6 tygodni przed zabiegiem.
 • Jeśli to konieczne, zabiegowiec może nałożyć maść Emla na wrażliwe miejsca na godzinę przed rozpoczęciem zabiegu – po zaaplikowaniu zostanie przykryty folią bezbarwną.
 • Zmyć makijaż i usunąć resztki antyperspirantu.


Przeciwwskazania do zabiegów laserowych

 


 • Spożywanie ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek, mieszanki ziołowe np. Skrzypovita, Figura itp. – należy przyjmowanie leków światłoczułych (np. Tetracykliny) oraz antybiotyki (np: tetracykliny, azytromycyna, zakończyć stosowanie 2 tygodnie przed zabiegiem).
 • Świeża opalenizna (również solarium – 1-2 tygodnie przed zabiegiem).
 • Balsamy samoopalające i brązujące (odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem).
 • Kremy z witaminą A i C oraz kremy z kwasami i substancjami ziołowymi np: krem z nagietkiem, maści sterydowe, maści antybiotykowe (należy zakończyć kurację 3 tygodnie przed zabiegiem).
 • Aktywne zmiany wirusowe i bakteryjne na skórze objętej zabiegiem.
 • Depilacja woskiem lub pęsetą (4 tygodnie przed zabiegiem).
 • Guzy i nowotwory (przebyty rak skóry, czerniak złośliwy).
 • Bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne.
 • Ciąża, karmienie piersią.
 • Rozrusznik serca, implanty, pompa insulinowa.
 • Tendencja do powstawania bliznowców i keloidów.
 • Cukrzyca nieuregulowana.
 • Epilepsja.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi lub stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.


Jak należy postępować po zabiegu?

 


 • Schłodzić obszar, który ma być poddany zabiegowi, o ile sytuacja tego wymaga.
 • Na wrażliwej skórze mogą pojawić się strupki, nie dotykać ich samoistnie się wyłuszczą.
 • Nie wystawiać leczonego obszaru na działanie słońca lub intensywnego światła (solarium) bez ochrony przez co najmniej 6 tygodni.
 • Używać kremu do opalania (SPF30 lub wyższego), jeśli spędzasz dużo czasu na zewnątrz.
 • Jeśli zaobserwujesz reakcje skóry, które nie zostały tu wymienione, skontaktuj się z zabiegowcem.
parallax background
 


Skontaktuj się z nami!

 

Kamińska&Krawczyk - Vital Skin Clinic

+48 537 778 110

PRZEJDŹ DO KONTAKTU