parallax background

Kamińska & Krawczyk

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - wypełnienie ust

 


Wypełnienie ust

 

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym


Jednym z poważnych problemów współczesnego człowieka jest chęć wpasowania się w aktualny, mocno rygorystyczny i agresywnie reklamowany, model piękna. Wygląd zewnętrzny jest sprawą bardzo ważną. Kompleksy spowodowane niezadowoleniem ze szczegółów własnej fizyczności stają się coraz częściej powodem złego samopoczucia, przygnębienia czy nawet depresji.

Każdy pragnie jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo, lecz jednocześnie zachować naturalność. Do niedawna jedynym sposobem na naprawdę skuteczne i efektowne poprawienie defektów urody były operacje plastyczne. Obecnie jednak coraz częściej interwencja chirurgiczna okazuje się niepotrzebna.

Wiele niedoskonałości da się korygować mało inwazyjnymi i szybkimi zabiegami, w przypadku których ryzyko powikłań lub reakcji niepożądanych jest ograniczone właściwie do minimum .Przykładem takiego zabiegu jest modelowanie ust – jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. Marzenie o pięknych, pełnych i wydatnych ustach można zrealizować metodą niechirurgiczną, bezpieczną i przynoszącą zadowalające efekty. Dzięki zabiegom powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego uzyskujemy znaczne poprawienie wyglądu.

Zmarszczki marionetkowe to nic innego jak zagłębienia w dolnej okolicy twarzy, rozpoczynające się tuż przy kącikach ust i rozchodzące się w kierunku brody. Linie te tworzą się wskutek procesów starzenia: z czasem skóra twarzy nie wytwarza już tak dużych ilości kwasu hialuronowego i kolagenu jak kiedyś, zmniejsza się również ilość podściółki tłuszczowej w tkance podskórnej. Dodatkowo zwiotczeniu ulegają także mięśnie mimiczne, co również odbija się na wyglądzie twarzy. To wszystko sprawia, że skóra twarzy wiotczeje, w newralgicznych obszarach pojawiają się braki objętościowe. Pojawiają się zmarszczki, bruzdy powiększają się, a wokół nich powstają fałdy skórne, wynikające z braku napięcia tkanek oraz działania siły grawitacji. Linie marionetkowe to zatem jeden z dość powszechnych defektów, wynikających z opadania skóry twarzy w środkowej i dolnej części.

Niektórych natura po prostu obdarza zbyt wąskimi ustami. Osoby te mogą czuć się z tego powodu źle, gdyż zbyt wąskie usta mimowolnie kojarzą się z zaciętym wyrazem twarzy. 

Optyczne pomniejszenie może nastąpić również w wyniku procesu starzenia. Skóra z wiekiem traci jędrność i odwadnia się, wówczas wargi stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość – objawia się zwężeniem, pomarszczeniem i opadaniem kącików. Przyczyną jest zanikanie gruczołów łojowych i potowych, a także fakt, że naskórek staje się coraz cieńszy.

Efekt ten nie jest jednak związany wyłącznie z procesem starzenia, może go wywoływać również palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować bez użycia skalpela i stołu operacyjnego.

Wiele popularnych kremów i innych produktów kosmetycznych ujędrniających i nawilżających skórę zawiera kwas hialuronowy. Ten sam składnik medycyna estetyczna wykorzystuje jako wypełniacz, np. do powiększania ust. Precyzyjne wstrzyknięcie substancji bezpośrednio pod skórę daje niemal natychmiastowe efekty, a nie wymaga pobytu w szpitalu ani długiej rekonwalescencji.

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Charakteryzuje się wyjątkową chłonnością i odpowiada za wiązanie wody. Chroni on skórę przed wysychaniem i wiotczeniem, a także zwalcza wolne rodniki, przez które komórki obumierają, co powoduje efekt starzenia. Stanowi również barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: silnym promieniowaniem słonecznym, niską temperaturą czy porywistym wiatrem, które to wpływają degenerująco na skórę.

Kwas hialuronowy to substancja całkowicie bezpieczna i naturalna, ponieważ jest fizjologiczna, biozgodna i w pełni biodegradowalna. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest więc znikome. Minimalne jest też ryzyko pękania naczynek czy efektu maski. U jednostkowych przypadków może pojawić się najwyżej delikatny obrzęk, zaczerwienienie lub zgrubienie skóry, zwykle jednak te objawy ustępują samoistnie, najwyżej po trzech dniach.

Zabieg tą metodą wykonuje lekarz . Zabieg jest prawie bezbolesny i trwa około 20 minut.

Za jedyny minus tego typu zabiegów można uznać fakt, że substancja wchłania się jednak do organizmu stopniowo, implanty na bazie żeli hialuronowych są więc nietrwałe, zabiegi trzeba powtarzać co 8 – 12 miesięcy. Nie jest to jednak wygórowana cena za poczucie bezpieczeństwa, naturalność i bezinwazyjność zabiegu. 

parallax background
 


Skontaktuj się z nami!

 

Kamińska&Krawczyk - Vital Skin Clinic

+48 537 778 110

PRZEJDŹ DO KONTAKTU