parallax background

Kamińska & Krawczyk

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - wypełnienie doliny łez

 


Wypełnienie doliny łez

 

Wypełnienie doliny łez przy użyciu preparatów z kwasem hialuronowym


Okolice oka są bardzo delikatne. Skóra w tym miejscu jest cienka i uboga w tkankę tłuszczową. Oko otoczone jest mięśniem okrężnym oka, który odpowiada za ruchy gałki ocznej oraz powieki. W górnej części policzka, tuż pod dolną powieką, znajduje się niewielka tłuszczowa “poduszka”. Gdy nasza skóra zaczyna się starzeć, staje się wiotka i powstają zmarszczki. W zależności od tego, gdzie tworzą się zwiotczenia, możemy mówić o powstaniu “doliny łez”, zmarszczkach wokół oczu, lwich zmarszczkach czy workach pod oczami. Ratunkiem mogą być zabiegi na oczy i ich okolice wykonywane przez doświadczony zespól Vital Skin Clinic Kaminska&Krawczyk.

Skąd biorą się zmarszczki pod oczami?

Wraz z upływem czasu w prostej linii od policzka do płatków nosa tkanka tłuszczowa zaczyna zanikać. Skóra traci na sprężystości i jędrności. Ponieważ z wiekiem w okolicy oczu wiotczeją również mięśnie, zaczyna się tam tworzyć charakterystyczne zagłębienie zwane “doliną łez”(w tym miejscu z wewnętrznego kącika oka wypływają łzy). Jest to nic innego jak lekkie zapadnięcie się skóry w tym miejscu. Przyczyna ich powstawania jest analogiczna do schematu tworzenia się cieni pod oczami. Różnica jest tylko taka, że w przypadku doliny łez tkanka tłuszczowa zanika w trójkątnym obszarze od policzka do dolnej powieki, a cienie pod oczami to zanik tłuszczu na całej szerokości skóry pod okiem.


Jak usunąć dolinę łez kwasem hialuronowym?

 


Zanik tkanki tłuszczowej pod oczami dotyczy każdego z nas, może jednak pojawić się na różnych etapach życia. Czynnikami przyspieszającymi ten proces są między innymi palenie papierosów, częste narażenie tych okolic na promieniowanie UV czy odwodnienie skóry. Możemy skutecznie walczyć z tym nieestetycznym mankamentem. Warto sięgnąć po zabiegi opierające się na niwelowaniu doliny łez kwasem hialuronowym. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów na zmarszczki, tak i w przypadku wypełnienia doliny łez skupiamy się na podanie do tkanki podskórnej naturalnej substancji nawilżającej.

Kwas hialuronowy to składnik naturalnie występujący w naszej skórze, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Odpowiada on za stymulację komórek do produkcji kolagenu i fibroblastów. Chroni również komórki przed skutkami niszczycielskiego działania wolnych rodników. Posiada właściwości wiążące komórki wody, dlatego pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Niestety z wiekiem tracimy naturalny kwas hialuronowy. Podawany zewnętrznie działa jednak tak samo, jak ten produkowany przez naszą skórę. Dlatego warto dokonywać korekty doliny łez z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Każdy z preparatów stosowanych w Vital Skin Clinic Kaminska&Krawczyk zawiera najwyższej klasy kwas hialuronowy. Doskonale sprawdzają się one w zabiegach pod oczy, wypełniając zmarszczki i ubytki tłuszczu. Dodatkowym efektem, oprócz wypełnienia doliny łez, jest poprawa nawilżenia skóry. Dzięki temu w krótkim czasie widoczne jest jej ujędrnienie i zniwelowanie zmarszczek. Zaletą produktu jest również łatwość w jego równomiernym rozprowadzeniu. Nie zbiera się on w jednym miejscu, dzięki czemu nie powstaje efekt podskórnych grudek.


Kiedy stosować niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym?

 


Zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym przeznaczony jest dla każdego, bez względu na płeć, kto odczuwa potrzebę poprawienia wyglądu swojej skóry. Zabieg korekty doliny łez najczęściej dedykowany jest osobom po czterdziestym roku życia, których skóra utraciła już młodzieńczą jędrność. Jeśli twarz przybiera smutny wyraz, a zagłębienia pod oczami są mocno widoczne, warto zdecydować się na zabiegi poprawiające jędrność skóry.


Przygotowanie do korekty doliny łez 

 


Zabieg nie jest mocno inwazyjny, z tego powodu nie ma wielu etapów przygotowania do niego. Kwalifikowane są wszystkie osoby zdrowe. Warto tylko pamiętać, by około tydzień przed wizytą w klinice rozpocząć przyjmowanie środków z escyną, które zmniejszą prawdopodobieństwo powstania obrzęków i krwiaków. Zakazane jest stosowanie w tym czasie leków zmniejszających krzepliwość krwi, szczególnie aspiryny.Na czym polega wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym?


Na czym polega wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym?

 


Korekta doliny łez to zabieg, który polega na podaniu w warstwę podskórną pod dolną powieką preparatów z kwasem hialuronowym. Po uprzednim oczyszczeniu skóry z makijażu i zdezynfekowaniu jej, przystępuje się do znieczulenia. 

Gdy skóra jest już przygotowana, lekarz przystępuje do podania za pomocą strzykawki odpowiedniego preparatu. Na każdą linię łez przypada jedno nakłucie. Możliwe jest również rozprowadzenie kwasu hialuronowego przy pomocy kaniuli, czyli cienkiej rurki wprowadzanej jednym nakłuciem. Efekty, niezależnie od metody, są identyczne. Po podaniu do skóry odpowiedniej ilości środka lekarz kończy zabieg delikatnym masażem. Ma on pomóc w równomiernym rozprowadzeniu kwasu hialuronowego i zapobiec obrzękom.


Jakie są efekty korekty doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego?

 


Praktycznie od razu po zabiegu widoczne są już pierwsze efekty wypełnienia doliny łez. Skóra staje się bardziej jędrna, bruzdy stają się płytsze. Kwas hialuronowy wypełnia zapadnięte miejsca, skóra się unosi. Cała twarz zyskuje odmłodzony i świeższy wygląd.


Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu na dolinę łez?

 


Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, ale ostateczny wygląd skóry widoczny będzie po około 3-4 tygodniach. W zależności od głębokości doliny łez wystarczyć może jeden zabieg lub konieczne będzie jego powtórzenie. Zależy to od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Ostateczne rezultaty zabiegu pod oczy będą więc widoczne po 1-3 zabiegów (przeprowadzanych w odstępach ok. miesięcznych).


Jak często należy niwelować dolinę łez kwasem hialuronowym?

 


W zależności od stopnia zaawansowania ubytków w skórze, jej stanu oraz innych czynników, zabieg na dolinę łez należy powtarzać co 12-18 miesięcy. Kolejne dawki kwasu hialuronowego obejmą jednak mniejszą ilość preparatu. Ten bowiem utrzymuje się w skórze i cały czas pobudza tkanki do produkcji kolagenu.


Kiedy nie można przeprowadzać usuwania doliny łez?

 


Najważniejszymi czynnikami dyskwalifikującymi pacjenta są: uczulenie na składniki preparatu, wiek poniżej 18 lat, ciąża i okres karmienia piersią. Tego typu zabiegów pod oczy nie przeprowadza się u osób z aktywnym zakażeniem skóry – trądzikiem, opryszczką, które mogłyby doprowadzić do zakażenia podczas podawania kwasu hialuronowego. Usuwanie doliny łez jest również niewskazane, gdy pacjent ma obniżoną odporność, w tym cierpi na choroby autoimmunologiczne. Czasowym wykluczeniem objęte są osoby po określonych zabiegach medycyny estetycznej i chirurgicznej w danym obszarze.


Jak dbać o skórę po zabiegu na dolinę łez?

 


Po wypełnianiu skóry kwasem hialuronowym w okolicy oczu warto zadbać o systematyczne schładzanie skóry. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko powstawania opuchlizny czy siniaków. Należy również sięgać po kremy łagodzące i przeciw obrzękowe. Nie zaleca się dużej aktywności fizycznej przez kilkanaście kolejnych dni. Powinniśmy również unikać wystawiania skóry na duże promieniowanie UV (konieczne jest stosowanie kremów z filtrem). Zrezygnować powinniśmy także z wizyt w saunie i solarium.

parallax background
 


Skontaktuj się z nami!

 

Kamińska&Krawczyk - Vital Skin Clinic

+48 537 778 110

PRZEJDŹ DO KONTAKTU