parallax background

Kamińska & Krawczyk

Biostymulatory tkankowe - kwas polimlekowy

 


Kwas polimlekowy

 

Ampułka młodości


Preparaty na bazie najnowocześniejszej formy kwasu polimlekowego w postaci polimeru D- i L- laktydu (PDLLA) o długotrwałej skuteczności i potwierdzonym bezpieczeństwie.

Stymulują aktywność komórkową, wzmacniają syntezę kolagenu i innych substancji macierzy zewnątrzkomórkowej, w celu poprawy jakości skóry, jej zagęszczenia oraz przywrócenia naturalnej objętości.
W skład gamy produktów marki wchodzą dwie linie: Jeden z preparatów dedykowany jest do zabiegów twarzy, szyi i dekoltu. Doskonale sprawdza się u pacjentów z suchą, wiotką skórą i dużą ilością drobnych zmarszczek oraz z zaburzonym konturem. Odbudowuje utraconą jędrność oraz objętość skóry, przywracając trójwymiarowy wygląd twarzy. Drugi preparat polecany jest do modelowania pośladków. Oba preparaty produkowane są przez Laboratorium Regen BioTech Inc.


Działanie

 


Działanie kwasu polimlekowego polega na stymulacji produkcji kolagenu a tym samym naturalnej regeneracji i odbudowie objętości tkanek, liftingu i tworzeniu naturalnego rusztowania. W efekcie widocznie poprawia jakość skóry, przywraca utraconą objętość i unosi opadające partie twarzy. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta. Efekt ostateczny uzyskujemy dzięki odbudowaniu struktur kolagenowych w skórze pacjenta, a nie dzięki wypełnieniu.


Zalety metody

 


Uzycie kwasu polimlekowego to metoda dyskretna, której efekty pojawiają się stopniowo. Pobudzając organizm do samodzielnej produkcji kolagenu  stopniowo ale skutecznie i w zauważalny sposób przywraca napięcie skóry, wygładza ją i ujędrnia. W wyniku tego zmiany na twarzy będące efektem podania preparatu odbierane są przez otoczenie jako naturalny efekt wypoczętej i korzystnie wyglądającej twarzy a nie są kojarzone z zabiegiem.  Rezultaty kuracji pojawiają się sukcesywnie po każdym z serii zabiegów, powodując długotrwałe ujędrnienie skóry.

W odróżnieniu od innych zabiegów, wykorzystujących wypełniacze do czasowej korekcji niedoskonałości, kwas polimlekowy stymuluje skórę do samodzielnej produkcji kolagenu, co pozwala uzyskać stopniowo zauważalny i w pełni naturalny efekt poprawy stanu skóry i odmłodzenia twarzy. W odróżnieniu od innych metod, uzyskany efekt utrzymuje się znacznie dłużej – nawet do 2-3 lat.


Wskazania do zabiegu

 


Preparat może być stosowany do powiększania objętości okolic skóry (wolumetria), szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Może być również stosowany do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej (lipoatrofii).

Kompleksowa korekcja zmarszczek:

  • Bruzdy nosowo-wargowe
  • Zmarszczki palacza
  • Opadnięte kąciki ust
  • „dolina łez”

Odbudowa objętości:

  • Zapadnięte policzki, skronia
  • Korekcja owalu twarzy
  • Utrata jędrności skóry
  • Ubytki okolicy oczodołu
  • Odmładzanie dłoni


Przebieg zabiegu

 


Terapia poprzedzona jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz kwalifikuje do zabiegu, określa, gdzie należy podać preparat oraz ustala plan terapii.

Nakłucia wykonywane są bardzo cienkimi igłami, które prawie nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i są niemal bezbolesne. Jednak dla większego komfortu pacjenta, na ok. 30 minut przed zabiegiem można znieczulić twarz preparatem znieczulającym.  Po zakończonym zabiegu, lekarz masuje twarz w miejscach podania preparatu w celu jego odpowiedniego rozprowadzenia.

Zabieg trwa ok. 30-60 minut.


Wskazania pozabiegowe

 


Po zabiegu należy regularnie masować twarz, nawet ok. 5 x dziennie przez okres 2 tygodni. Lekarz indywidualnie wskaże miejsca masażu i określi jego częstotliwość.
Przez kilka dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV, całościowej krioterapii oraz nie należy korzystać z sauny i solarium.


Jak działa kwas polimlekowy?

 


Po podaniu preparatu uzyskujemy wypełnienie zmarszczek związane z ilością wstrzykniętego preparatu. Po kilku dniach zawarta w preparacie woda zostaje wchłonięta, co prowadzi do przejściowego cofnięcia się efektu korekcji (zmarszczki stają się widoczne). To naturalny etap, po którym następuje odbudowa. Cząsteczki kwasu polimlekowego stymulują proces syntezy kolagenu w naturalny sposób odbudowując i liftingując skórę. Pełny rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu.


Ile zabiegów należy wykonać i w jakich odstępach czasowych?

 


Ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Zazwyczaj pełna korekcja wymaga wykonania 2-4 zabiegów w odstępie ok. 6 tygodni, ale zdarza się, że dobry rezultat daje jednorazowy zabieg.

Pierwsze rezultaty, wyglądające bardzo naturalnie stają się zauważalne po kilku tygodniach. Po upływie 4-6 tygodni od pierwszego zabiegu należy ocenić stan skóry pacjenta i zdecydować, czy konieczna jest dodatkowa korekcja.

Trwałość efektów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia.  W wielu przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet do 25 miesięcy.


Jak długo utrzymuje się efekt korekcji?

 


Kwas polimlekowy daje najtrwalsze efekty spośród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. W badaniu klinicznym stwierdzono, że przyrost grubości skóry mierzony od stanu wyjściowego utrzymuje się nawet 2 – 3 lata.


Działania niepożądane

 


Działania niepożądane towarzyszące zabiegom z użyciem preparatu na baize kwasu polimlekowego są zwykle bardzo nieznaczne i krótkotrwałe. Może się pojawić zaczerwienienie, niewielkie zasinienie, niewielkie wybrzuszenia, uczucie nadwrażliwości na dotyk, ból lub obrzęk. Ustępują one zazwyczaj do 2-3 dni po zabiegu.
Dodatkowo, pod skórą w obszarze poddanym kuracji mogą się tworzyć wyczuwalne, lecz niewidoczne na powierzchni mikroskopijne grudki, które z czasem samoczynnie zanikają.  

  • Preparat jest biodegradowalny, biozgodny i nietoksyczny: PDLLA rozpada się na drodze hydrolizy do kwasu mlekowego i glikogenu, a w konsekwencji do dwutlenku węgla i wody i jest wydalany z organizmu.
  • PDLLA zatwierdzony przez amerykańskąAgencję ds. Żywności i Leków (US FDA) i uznany za bezpieczny (GRAS: Generally Recognized as Safe), zarejestrowany w 1984 roku
parallax background
 


Skontaktuj się z nami!

 

Kamińska&Krawczyk - Vital Skin Clinic

+48 537 778 110

PRZEJDŹ DO KONTAKTU