parallax background

Kamińska & Krawczyk

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - wypełnienie dołów skroniowych

 


Wypełnienie dołów skroniowych

 

Wypełnienie dołów skroniowych kwasem hialuronowym


Postępujące procesy starzenia z czasem zmieniają wygląd różnych obszarów twarzy – w tym okolic skroni. W pewnym wieku skóra zaczyna wiotczeć, zmniejsza się ilość tłuszczowej tkanki podskórnej, dochodzi również do wiotczenia mięśni mimicznych, odpowiadających za napięcie skóry w obrębie twarzy. Wszystko to sprawia, że skóra w okolicy skroni opada, co przekłada się na obniżenie zewnętrznych obszarów łuku brwiowego. Zmiany te szybciej postępują u osób szczupłych (z ograniczoną ilością tkanki tłuszczowej pod skórą).

Kwas hialuronowy to wypełniacz, który stosuje się w medycynie estetycznej bardzo często do redukcji rozmaitych zmarszczek i braków objętościowych. Świetnie sprawdza się również przy wypełnianiu zagłębień w obszarze skroni. Preparat ten jest o tyle bezpieczny, że naturalnie występuje w ludzkim organizmie – z tym jednak, że w postaci nieusieciowanej. Usieciowany kwas hialuronowy, wykorzystywany podczas zabiegów urodowych, pozwala uzyskać efekt poprawy napięcia i jędrności skóry w konkretnym obszarze, a także gwarantuje trwały efekt, utrzymujący się przez długi czas.


Rodzaje wypełniaczy rekomendowanych do korekcji zapadniętych skroni

 


Do wypełniania zapadniętych skroni w Vital Skin Clinic Kaminska&Krawczyk stosujemy preparaty od czołowych wytwórców i dostawców kwasu hialuronowego. Wykorzystujemy wypełniacze zawierające kwas hialuronowy w formie usieciowanej. Stosowane przez naszych specjalistów wypełniacze gwarantują trwały i naturalny efekt, a także pozostają na miejscu pod skórą.


Jak przygotować się do wypełnienia i korekcji zapadniętych skroni kwasem hialuronowym?

 


Wypełnienie skroni kwasem hialuronowym nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów przygotowujących. Każda zdrowa osoba może zdecydować się na aplikację kwasu hialuronowego, o ile nie jest uczulona na którykolwiek ze składników wypełniacza. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zażywanie przed zabiegiem leków z escyną, dzięki którym zmniejszy się ryzyko pojawienia się krwiaków, a te, które wystąpią, szybciej ulegną wchłonięciu. Kilka dni przed korekcją zapadniętych skroni należy także zaprzestać przyjmowania leków rozrzedzających krew, w tym np. aspiryny.


Przebieg wypełniania zapadniętych dołów skroniowych kwasem hialuronowym

 


Wypełnienie zapadniętych skroni kwasem hialuronowym poprzedza aplikacja kremu znieczulającego. Specjalista smaruje skroń pacjenta kremem, pozostawiając preparat na około 30-40 min. Dzięki temu sam zabieg jest bezbolesny, a lekarz może przeprowadzić ostrzykiwanie w pełni precyzyjnie. Kiedy już znieczulenie zacznie działać, specjalista aplikuje pacjentowi kwas hialuronowy. W zależności od zastosowanej metody w tym celu stosuje tradycyjną strzykawkę (i wykonuje kilka nakłuć) lub tzw. kaniulę. Ten drugi sposób polega na podaniu kwasu hialuronowego za pomocą cieniutkiej, elastycznej rurki, która pozwala wprowadzić wypełniacz tuż pod skórę przy zaledwie jednym wkłuciu. Aplikacja kwasu hialuronowego umożliwia odbudowanie rusztowania skroni. Po tym etapie lekarz przystępuje do rozmasowania miejsca poddawanego zabiegowi. Robi to, aby wypełniacz rozłożył się pod skórą równomiernie, a ostateczny rezultat był jak najbardziej naturalny i estetyczny.


Efekty korekcji zapadniętych skroni

 


Zagłębienia widoczne w okolicach skroni spłycają się bezpośrednio po zabiegu. Cień, wyraźnie widoczny w obrębie dołu skroniowego, zanika i przestaje nadawać twarzy przytłaczającego wyglądu. Zewnętrzne obszary brwi unoszą się, dzięki czemu okolice oczu wyglądają na wypoczęte. Taki efekt jest widoczny praktycznie natychmiast po zabiegu, zaś po 3-4 tygodniach staje się jeszcze bardziej wyraźny (kwas hialuronowy z czasem zwiększa swoja objętość).


Jak często należy powtarzać korekcję zapadniętych skroni kwasem hialuronowym?

 


Efekt wypełnienia zapadniętych dołów skroniowych kwasem hialuronowym utrzymuje się dość długo – od 12 do nawet 18 miesięcy. Po tym czasie warto, w celu zachowania rezultatu, wykonać zabieg podtrzymujący. Tego typu zabieg nie wymaga aplikacji dużej ilości kwasu hialuronowego – zazwyczaj po pierwszej aplikacji wypełniacza skóra ulega restrukturyzacji, a jej stan się poprawia .


Przeciwwskazania do korygowania kształtu brwi za pomocą kwasu hialuronowego

 


Przeciwwskazania do zabiegu dotyczą głównie tych osób, które z jakiś względów nie powinny poddawać się wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego. Aplikacja wspomnianego preparatu jest niemożliwa w przypadku osób uczulonych na któryś ze składników wypełniacza. Zabiegu nie przeprowadza się również w przypadku kobiet i mężczyzn cierpiących na choroby autoimmunologiczne lub tych, którzy mają poważne problemy skórne (wśród przykładów należy tu wymienić skłonność do przerośniętych blizn czy obecność ognisk zapalnych na skórze). Iniekcji kwasem hialuronowym nie wykonuje się też w przypadku kobiet w ciąży, matek karmiących czy młodzieży poniżej 18 roku życia.


Zalecenia po zabiegu korekcji zapadniętych skroni

 


Aby na długo zachować efekty zabiegu, warto przestrzegać podstawowych zaleceń dotyczących profilaktyki antystarzeniowej. Stosowanie kremów z koenzymem Q10, witaminami oraz innymi składnikami odżywczymi pomoże utrzymać skórę w obszarze skroni napiętą i wyraźnie odmłodzoną. Nie bez znaczenia jest również styl życia. 

parallax background
 


Skontaktuj się z nami!

 

Kamińska&Krawczyk - Vital Skin Clinic

+48 537 778 110

PRZEJDŹ DO KONTAKTU