parallax background

Kamińska & Krawczyk

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - lifting wolumetryczny twarzy

 


Lifting wolumetryczny twarzy

 


Upływ czasu nie jest dla naszej skóry sprzymierzeńcem. Z każdym rokiem staje się ona coraz bardziej wiotka, traci jędrność i elastyczność. Nasza skóra starzeje się już po 20. roku życia. Wynika to ze zmian zachodzących w każdej warstwie. Widoczna utrata pierwotnego owalu twarzy widoczna jest już po 35. roku życia.

Z pomocą może nam przyjść wolumetria twarzy kwasem hialuronowym wykonywana w Vital Skin Clinic Kaminska&Krawczyk. 

Starzejąca się skóra produkuje coraz mniej kolagenu i włókien elastynowych, które odpowiadają za utrzymanie jej jędrności. W warstwie skóry właściwej ubywa równocześnie wody i kwasu hialuronowego. Brak tych naturalnych wypełniaczy powoduje zapadanie się skóry i powstawanie zmarszczek. Wszystkie te procesy wraz z działającą grawitacją sprawiają, że owal twarzy ulega zanikowi. Zmieniają się proporcje twarzy, tworzy nam się drugi podbródek i “chomiczki”.


Co to jest modelowanie wolumetryczne twarzy kwasem hialuronowym?

 


Wolumetria to zabieg polegający na modelowaniu – liftingowaniu owalu, którego celem jest przywrócenie pierwotnego kształtu twarzy. Skóra dzięki niemu stanie się pełniejsza i bardziej jędrna. Odpowiednimi zabiegami modelowania wolumetrycznego możemy uzyskać korekcję kształtu podbródka, ust czy okolic kości policzkowych. Dodatkowymi walorami wolumetrii jest poprawienie stanu nawilżenia skóry i zmotywowania jej do produkcji większej ilości kolagenu. Dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się dość długo. Do wypełnienia wolumetrycznego twarzy stosuje się kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy to substancja naturalna, obecna w głębokiej warstwie naszej skóry. Wraz z upływem czasu jej ilość radykalnie maleje. Ten polisacharyd ma niezwykłe właściwości wiązania ze sobą cząsteczek wody. Na jedną cząstkę kwasu hialuronowego może przypaść do sześciu części wody. Dzięki temu zapewnia nam jędrną, dobrze nawilżoną skórę. Posiada również właściwości łagodzenia stanów zapalnych. Kwas hialuronowy z powodzeniem może być więc stosowany jako naturalne wypełnienie wolumetryczne twarzy.


Kiedy warto wykonać lifting wolumetryczny z użyciem kwasu hialuronowego?

 


Zabieg podniesienia owalu twarzy kwasem hialuronowym jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn po około 35-40 roku życia, na których twarzach widać utratę jędrności skóry. Modelowanie wolumetryczne twarzy da bardzo dobre efekty na twarzy z utraconą objętością skóry w okolicy policzków, brody czy skroni. Metoda sprawdzi się przy likwidacji “chomiczków ”, doliny łez  czy zapadniętych skroni. Podsumowując, wolumetria twarzy jest zabiegiem dla wszystkich, którzy chcą poprawić owal twarzy, wyszczuplić ją i unieść skórę.


Jak przygotować się do wypełnienia wolumetrycznego twarzy ?

 


Zalecenia przed zabiegiem wyrównania linii owalu twarzy nie są skomplikowane ani czasochłonne. Najważniejszą informację jest konieczność odstawienia około tydzień przed wizytą w klinice wszystkich leków przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych czy aspiryny. Powinniśmy zadbać, by być w ogólnej dobrej kondycji zdrowotnej.


Jak przebiega modelowanie wolumetryczne twarzy kwasem hialuronowym?

 


 Zabieg poprawy owalu twarzy polega na wprowadzeniu do warstwy skóry właściwej preparatu z kwasem hialuronowym. Odbywa się to z wykorzystaniem ostrzykiwania. Inną metodą jest wprowadzanie środka pod skórę z pomocą kaniuli. Jest to tępo zakończona igła – mała rurka, którą wprowadza się pod naskórek i przez nią podaje preparat. Oba sposoby dają taki sam efekt – skóra zostaje uzupełniona kwasem hialuronowym, który następnie wiąże się z wodą i prowokuje komórki do produkcji kolagenu. Zmarszczki czy zapadnięta skóra zyskuje nowe rusztowanie, co oznacza, że widocznie się wygładza i ujędrnia.

Modelowanie owalu twarzy nie jest bolesnym zabiegiem, ale może być poprzedzony wykonaniem znieczulenia, jeśli jest taka potrzeba. Najczęściej wykorzystywany do tego celu jest specjalny krem. Każdorazowo przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad lekarski, który umożliwia dobranie metod i środków używanych do znieczulania.


Efekty podnoszenia owalu twarzy kwasem hialuronowym

 


Wolumetria twarzy daje bardzo dobre efekty. Poprawie ulega kształt twarzy, niwelowane są “chomiczki”, a zapadnięte policzki zostają wypełnione. Kości policzkowe i żuchwy stają się bardziej widoczne. Zniwelowane zostają głębokie zmarszczki, bruzdy, także te w okolicy doliny łez. Skóra jest zdecydowanie bardziej nawilżona i napięta.


Ile trzeba czekać na efekty modelowania wolumetrycznego twarzy ?

 


Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu poprawiającym owal twarzy. Na ostateczny wygląd skóry musimy jednak poczekać, aż preparat zacznie działać i wytworzone zostaną nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Może to potrwać do 3 tygodni.


Jak długo utrzymają się efekty wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym?

 


W zależności od stanu skóry, użytych preparatów oraz innych czynników efekty zabiegu widoczne będą od 12-18 miesięcy. Po tym czasie niezbędne będzie podanie kolejnej dawki kwasu hialuronowego do skóry. Jednak dzięki pobudzeniu jej do naturalnego odnowienia, niezbędny preparat będzie podany już w mniejszej ilości niż za pierwszym razem. Na ostateczny efekt poprawy owalu twarzy ma wpływ nasz tryb życia, stan zdrowia i nawyki


Kiedy nie powinno się wykonywać wypełnienia wolumetrycznego twarzy kwasem hialuronowym?

 


Przeciwwskazaniami, oprócz uczuleń na preparaty i ich składniki, są ciąża, karmienie piersią i niepełnoletność. Wykluczeni z zabiegu muszą zostać cierpiący na choroby autoimmunologiczne i problemy z przerastaniem blizn. Chwilową dyskwalifikacją objęte będą osoby z widocznym bakteryjnym zakażeniem skóry – opryszczką, trądzikiem etc. O zgodzie na wykonanie poprawy owalu twarzy decyduje lekarz po rozmowie z pacjentem.

Zalecenia po zabiegu wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym

 


Zabieg nie dyskwalifikuje nas z normalnego funkcjonowania. Bezpośrednio po zabiegu poprawiającym owal twarzy możliwe jest wystąpienie lekkiego zapuchnięcia i zasinień, ale zależy to od indywidualnych predyspozycji skóry. Te objawy ustąpią jednak w ciągu kilku dni. By nie zakazić mikro ran, zakazane jest dotykanie i masowanie skóry poddawanej zabiegowi. Warto również chronić się przed dużą ekspozycją na słońce czy wysoką temperaturę. Nie polecamy więc wizyt w saunie czy na solarium. Pamiętajmy również o zastosowaniu kremów z wysokim filtrem, gdy wychodzimy na zewnątrz.

Czy zabieg wolumetrii twarzy jest bezpieczny?

 


Lifting wolumetryczny jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Oczywiście, by wszystko przebiegło prawidłowo i nie doszło do żadnych powikłań niezbędne jest poddanie się wyrównania owalu twarzy u doświadczonego lekarza. Decydując się na zabiegi w nieznanych miejscach, u osób bez doświadczenia i uprawnień, ryzykujemy wiele komplikacji. Odpowiednie dostosowanie rodzaju i ilości preparatu do każdego pacjenta daje praktycznie 100%, że zabieg przebiegnie prawidłowo.


Jak bardzo bolesny jest zabieg podniesienia owalu twarzy kwasem hialuronowym?

 


Zabieg polegający na podawaniu kwasu hialuronowego do skóry strzykawką nie jest bolesny. Igła jest bardzo mała, a same nakłucia nie są bardziej odczuwalne niż ugryzienie przez komara. By jednak ulżyć pacjentowi i nie powodować dodatkowych stresów, przed rozpoczęciem korzystamy z kremów znieczulających. Dzięki temu mamy pewność, że podniesienie owalu twarzy będzie w pełni komfortowym przeżyciem.


Czy kwas hialuronowy uczula?

 


Aktualnie stosowane w medycynie estetycznej preparaty z kwasem hialuronowym są identyczne jak ten zawarty naturalnie w naszych komórkach. Dlatego ryzyko powstania uczulenia jest praktycznie niemożliwe. Zaletą takich produktów jest również ich pełna biowchłanialność i chemiczna zgodność z kwasem z naszego organizmu.


Czy to prawda, że efekty zabiegu podnoszenia owalu kwasem hialuronowym są nieodwracalne?

 


Nie, ponieważ kwas foliowy wstrzyknięty przez lekarzy, tak samo jak ten naturalny, z czasem będzie zanikać. Efekt takiego zabiegu będzie widoczny maksymalnie 18 miesięcy. Konieczne jest więc jego cykliczne powtarzanie. Choć mogłoby się wobec tego wydawać, że nie warto poddawać się zabiegowi, stan naszej skóry będzie lepszy, nawet, gdy ilość kwasu hialuronowego w skórze ponownie się zmniejszy. Pobudzone bowiem zostaną procesy wytwarzania kolagenu czy włókien elastynowych, skóra będzie więc w znacznie lepszej kondycji niż początkowo.

parallax background
 


Skontaktuj się z nami!

 

Kamińska&Krawczyk - Vital Skin Clinic

+48 537 778 110

PRZEJDŹ DO KONTAKTU